Aydın Çine Devlet Hastanesi

Aydın Sağlık Müdürlüğü
Aydın Çine Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZ YENİ HEMODİYALİZ MERKEZİ AÇILIŞI

Güncelleme Tarihi: 11/12/2018

 • 201712284629.jpg
 • 201712284741.jpg
 • 201712284752.jpg
 • 201712284801.jpg
 • 201712295104.jpg
 • 201712295129.jpg
 • 201712295135.jpg
 • 201712295142.jpg
 • 201712295155.jpg
 • 201712295216.jpg
 • 201712295228.jpg
 • 201712295249.jpg
 • 201712295303.jpg
 • 201712295310.jpg
 • 201712295319.jpg

"Çine diğer ilçelere bir örnektir"

 

Kaltun Madencilik A.Ş tarafından inşa edilen ve Kasım ayından bu yana hizmet vermeye başlayan Çine Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi'nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Çine'de ikinci kez hizmet açılışına katıldığını ifade eden Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, bu hizmetlerin Çineli hemşehrilerin katkıları ile yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Çine diğer ilçelere bir örnektir" dedi.

Kaltun Madencilik A.Ş tarafından Çine Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan ve Kasım ayı başından bu yana hastalara daha ferah ve daha hijyenik bir ortamda kaliteli hizmet sağlayan hemodiyaliz merkezinin için resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Mehmet Erdem ile Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, Çine Kaymakamı Özkan Demir, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirleri, Kaltun Ailesi ve davetliler katıldı. Münevver Tuncer'e Kaltun ailesi adına teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

 

"HAYALİN ÖTESİNE GEÇTİĞİNİN AÇIK TEZAHÜRÜDÜR"

Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Engin Tetik, hemodiyaliz merkezinin 20 yataklı olduğunu, yapım maliyetinin 1 milyon TL olduğunu ve bu maliyetin tümüyle Kaltun ailesi tarafından karşılandığını belirtirken, Çine ve Karpuzlu'da 100 diyaliz hastası bulunduğunu ve merkezin tüm hastalara hizmet verebilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade etti. Yeni hemodiyaliz merkez binası ile hizmet alanlarının 4,5 kat arttığını belirten Başhekim Engin Tetik, 35 hasta ile başladıkları hizmetlerini 50 hasta ile devam ettiklerini söylerken, 120 hastaya hizmet verebileceklerini aktardı. Başhekim Tetik, "Devlet ve özel teşebbüsün el ele, birlikte Çinemize kazandırdığı bu hizmet, Aydın ve tüm ülkemizde sağlık sektöründeki hizmet kalitesinin hayalin ötesine geçtiğinin açık tezahürüdür. Sağlıkta memnuniyet oranları yüzde 80 civarlarına yükselmiştir. Sayın bakanımızın ifade ettiği gibi hedefimiz yüzde yüzdür. Son iki yılda Kardiyoloji uzmanı atanmasıyla eforlu EKG ve EKO kardiyagrafi hizmeti vermeye başladık. Kalp hastalıkları tanı tedavi ve izlenimde sevk ihtiyacımız anjiyo haricinde ortadan kalktı. Gözde katarak ameliyatlarına başladık. Lazer tetkiklerimizi yapabiliyoruz. Ultrson ve tomografide günübirlik çekim ve raporlama hizmeti veriyoruz. Tüm odalardaki manuel yataklarımız motorlu yatağa dönüştürüldü. 17 branş hekimi ile hizmet vermeye başlayınca poliklinik sevklerini azalttık. Desteklerini esirgemeyen, diyaliz protokolü aşamasından yapım sürecinin tamamlanmasına kadar gösterdiği yakın ilgi ve emeklerinden, olumlu katkılarından dolayı sayın vekilimiz Mustafa Savaş'a, hemodiyaliz binasının yapımını üstlenen ve bu hizmeti ilçemize kazandıran Kaltun Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Tuncer, İkinci Başkanı Kamil Tuncer ve tüm aile üyelerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

DİYALİZ HASTASI MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Çine Devlet Hastanesi eski hemodiyaliz merkezinin çok küçük olduğunu belirten diyaliz hastası Bülent Tavukçu, yeni hemodiyaliz merkezinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Geçmişte ayağı kesik, gözleri görmeyen diyaliz hastası bir abisi olduğunu söyleyen Tavukçu, abisini Aydın Merkez'deki hemodiyaliz merkezine götürmek için çok çileler çektiklerini, devletin kendilerine tahsis ettiği servisler sayesinde çilelerinin son bulduğunu belirtirken, yeni diyaliz merkezi için Kaltun ailesine çok teşekkür etti.

 

KALTUN, HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEK

Kaltun ailesi adına konuşan Kaltun Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Tuncer, merhum babası Mehmet Tuncer'in kendilerine hep, 'Buradan kazanıyorsunuz, buraya yatırım yapın. Çine halkına hizmet edin' diyerek öğüt verdiğini hatırlattı. Kaltun ailesi olarak bugüne kadar ilçeye bir çok eser inşa ettiklerini belirten Tuncer, hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.

 

"İNSANIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK"

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, ilçeye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Tuncer ailesine teşekkürlerini iletirken, "Sağlık konusunda 2002'den bu yana önemli işler yaptık. Sağlık anlamında hastanelerimiz 5 yıldızlı otel konumu haline geldi. Avrupa'dan tedavi olmak için ülkemize yabancılar geliyor. Kaliteyi daha da artıracağız. Bizim insanımız her şeyin en güzeline layık" dedi.

 

"15 YILDA 18 MİLYAR YATIRIM YAPTIK"

Savaş ayrıca, "Bu bütçemiz ile ilgili mecliste muhalefet hep şunu söyledi. 'Faiz bütçesi.' Bütçemiz, yatırım ve hizmet bütçesi. 2002 yılında devletin topladığı yüz liranın 86 lirası faize giderken şimdi 2018 yılında 763 milyarlık bütçenin sadece toplanan 100 liranın 11 lirası faize gidecek. Biz yatırımları bu sayede yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. '15 yılda Aydın'a AK Parti bir çivi çakmadı' diyorlar. 15 yılda AK Parti 18 milyarlık yatırım yapmış. Adnan Menderes Barajı'nı yapmış. İkizdere Barajı'nı, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni, Kuşadası Devlet Hastanesi'ni, onlarca gölet ve baraj yapmış yapmaya da devam ediyor. Önümüzdeki yıl, Adliye Sarayı, Aydın-Denizli otoyolu ve şehir hastanesinin temelini atacağız. Hepimize hayırlı olsun. 2 yıl sonra Çine'yi tanıyamayacaksınız. Yüz yataklı hastane temelini atacağız. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşımızın en büyük talebi doğalgazdı, sözümüzü tuttuk ve getirdik. Önümüzdeki sene yıl sonuna kadar 3 bin 500 hane doğalgaz kullanmaya başlayacak" diye konuştu.

 

"ÇİNE DİĞER İLÇELERE BİR ÖRNEKTİR"

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise, sağlık alanında çok iyi işler yapıldığını ifade ederken, "Sağlık sıhhat her şeyden önemli. Sağlık alanında gelinen nokta çok güzel özetlendi. Sağlıkta dünyaya emsal teşkil edecek duruma geldik. Ben ikinci kez tesis açılışına geliyorum Çine'ye. Her iki açılışta da Çineli hemşehrilerimizin katkıları ile yapılan hizmetlerin açılışına geliyoruz. Münevver Tuncer Hanımefendi başta olmak üzere Kaltun ailesine çok teşekkür ediyorum. Burada kazandığını buraya sarf ederek, sosyal katkılar sağlayarak vatandaşa hizmet sunma konusunun diğer ilçelere örnek olmasını diliyorum. Bu anlamda Çine diğer ilçelere bir örnektir" dedi.